Ajankohtaista

05 Toukokuu

Datacenter Forum Helsinki 2017

ETD osallistuu Helsingissä hotelli Crowne Plazassa pidettävään Datacenter Forum Helsinki 2017 -seminaariin 9.5.2017.

Esittelyssä tuotevalikoimaa; MPO Trunk kaapelit, MPO järjestelmät joustavaan ja nopean konesalin rakentamiseen.  Uudet MPO PölysulkuTM –LC adapterit nopeuttavat kytkentöjä ja mittausta sekä helpottavat ylläpitoa.

 

Lue lisää

06 Hel

VERKOSTO 2017 kuulumisia

VERKOSTO 2017 -messut Tampereella ovat ohi.  Kävijöitä oli runsaasti etenkin Keskiviikkona. Toivottavasti pystyimme huomioinaan kaikki kävijät riittävän hyvin vilkkaimpanakin aikana. Esittelimme mm. uudet PölysulkuTM adapterit LC ja SC tuoteperheisiin. PölysulkuTM  adapterit herättivät suurta kiinnostusta niiden käyttöystävällisyyden vuoksi. MPO tuoteperheen uutuudet kiinnostivat kävijöitä myös paljon.

Kiitos kaikille messujen aikana vierailleille.

Lue lisää

16 Tam

Pölysulku adapterit

ETD esittelee uudet kytkentää ja ylläpitoa helpottavat PölysulkuTM LC ja SC adapterit VERKOSTO 2017 -messujen yhteydessä. PölysulkuTM LC adapteri helpottaa kytkemistä merkittävästi. Suljinluukku on aina pölytiiviisti kiinni, kun siinä ei ole liitintä paikallaan. Kytkettäessä tarvitsee poistaa liittimestä vain pölytulppa yksi kerrallaan. Adapterin pölysulku aukeaa herkästi kytkettäessä liitin adapteriin.

Lue lisää

16 Tam

MPO tuoteryhmään ColorOut MPO-LC kytkentäkuidut

ColorOutTM MPO – LC kytkentäkuidut helpottavat kuitujen tunnistusta asennettaessa. Jokainen Simplex kuitu omalla värillään nopeuttaa tunnistamaan kuitujärjestystä. Kuidut ovat koodattu FIN2012 12 värijärjestelmän tai halutessanne muun värijärjestelmän mukaisesti. Simplex kuidut voidaan myös porrastaa pituudeltaan erilaiseksi, jolloin ne pysyvät paremmin järjestyksessä ja ovat helpompi hallinnoida tiheyttä vaativissa kytkennöissä. MPO – LC ColorOut värijärjestelmä on saatavilla kaikille kuitutyypeille, SM, OM3 ja OM4.

Lue lisää

Ota yhteyttä

Yhteystiedot

Kipparinkatu 5-7
53100 Lappeenranta

05 5412 414

Katso henkilökuntamme yhteystiedot

Yhteydenottopyyntö

Pakolliset kentät on merkattu tähdellä *.